
Talley PSO25X700 Remington 700 Picatinny Rail Black Anodized Short Action 0 MOA
March 24, 2026
Mark 7 Reloading CP2000/RL1100/1050 PRO Autodrive – 3500 RPH 1.5HP
March 24, 2026Bergara Rifles BPBA1722250 22-250 Rem 24″ Contoured Stainless Steel
$1,249.99
Bergara Rifles BPBA1722250 22-250 Rem 24″ Contoured Stainless Steel
1 in stock
| UPC | 043125172252 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPBA1722250 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RECEIVER |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .22-250 Remington |
| Length | 24" |
| Model | Premier Series |
| Package Height | 3.2 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Accessory-Actions |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 7.5 |





