
CZ 86156 SHADOW 2 COMPACT 9MM 4 15R 2TONE
February 18, 2026
Sig Sauer Electro-Optics SOA20003 Alpha2 Scope Mount/Ring Combo Black Anodized 34mm | 0 MOA
February 18, 2026BALLISTIC BBL 5.56 18″ SPR OPS12 PRO
$166.25
BALLISTIC BBL 5.56 18″ SPR OPS12 PRO
5 in stock
SKU: RSR|BABL556020M
Category: AR Barrels
This 5.56 NATO chambered 18 inch Modern Series Barrel is machined from 4150 Chrome Moly Vanadium steel with a QPQ Corrosion Resistant Finish and QPQ coated M4 feed ramp extension. This barrel features a longer .750″ profile dimension necessary for proper installation of the OPS Inc. 12th model collar and suppressor.
| UPC | 819747020147 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BABL556020M |
| Barrel Length | 18" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 18" |
| Model | Modern Series |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |






