“Rival Arms RA-RA20G301D Precision V1 Drop-In Barrel 9mm Luger 3.41″ Stainless PVD Finish 416R Stainless Steel Material for Glock 43, 43X” has been added to your cart. View cart

RADN R0596 MODEL 1 *CA* 223WYLD RFL 14.5 10R FDE
March 17, 2026
FN 36100669 FN 15 DMR3 5.56x45mm NATO 18″ Barrel 30+1, Black Anodized Receiver, Black OEM Stock & Grip, Optics Ready
March 17, 2026Ballistic Advantage BAPSG175T1Q Premium Series 9mm Luger Fits Glock 17 Gen 5 Fluted Threaded Black QPQ Stainless Steel
$139.50
Ballistic Advantage BAPSG175T1Q Premium Series 9mm Luger Fits Glock 17 Gen 5 Fluted Threaded Black QPQ Stainless Steel
25 in stock
SKU: RSR|BAPSG175T1Q
Category: Glock Barrels
QPQ and PVD finishes offer outstanding protection against the elements while enhancing the barrel’s appearance. QPQ improves surface hardness and wear resistance, while PVD adds a durable coating. Expect excellent corrosion resistance and long-lasting durability. Featuring a 1/2×28 threaded muzzle option, our barrels allow easy attachment of suppressors or compensators. Material: Hardened 416R Stainless Steel, Model: 17 Twist Rate: 1/10″Pistol Barrel, Weight: 3.2ozThreaded barrels include a standard thread protector
| UPC | 819747026217 |
|---|---|
| Manufacturer | Ballistic Advantage |
| Manufacturer Part Number | BAPSG175T1Q |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Model | Premium Series |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |





