
Rizzini USA 2201-2029 BR220 Field 20 Gauge 29″ Nickel Chrome Coin Anodized Steel Steel Receiver Engraved Grade 2.5 Turkish Walnut Wood Stock
March 20, 2026
RUGER WRANGLER 22LR 4.62″ 6RD SLV
March 20, 2026S&W M&P M2.0 9MM 4.25″ 17RD TS OR BK
$665.84
S&W M&P M2.0 9MM 4.25″ 17RD TS OR BK
23 in stock
Designed for personal, sporting, and professional use, the M&P M2.0 delivers an entirely new platform, introducing innovative features in nearly every aspect of the pistol, including trigger, grip, frame, and finish. Highlights of the M&P M2.0 pistol include an extended stainless-steel chassis and high grip to barrel bore axis ratio for reduced muzzle rise and faster aim recovery. The M&P M2.0 pistol further improves performance with a fine-tuned, crisper trigger, lighter pull and a tactile and audible reset. The pistol includes an aggressively textured grip and four interchangeable palmswell inserts for optimal hand-fit and trigger reach.
| UPC | 022188889581 |
|---|---|
| Manufacturer | Smith & Wesson / S&W |
| Manufacturer Part Number | 13567 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Finish | Black |
| Barrel Length | 4.25" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 10 |
| Magazine Included | 2 x 17-Round |
| Model | M&P M2.0 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.4 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Thumb Safety |
| Shipping Weight | 2.78 |
| Sights | Optic Height Sights |
| Sights Type | Tall 3-Dot White |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (Guam) | NO SALE TO GUAM |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (PR) | NO SALE TO PUERTO RICO |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | NO SALE TO VIRGIN ISLANDS |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |
| Units per Box | 1 |







