
TIKKA T3XLT VEIL WIDELD 270WSM
April 3, 2026
TRIJICON 3 DOT AR15/M16 ORANGE REAR
April 3, 2026TIKKA T3X SUPER VRMNT 7MAG 24″ 5+1
$1,699.00
TIKKA T3X SUPER VRMNT 7MAG 24″ 5+1
1 in stock
| UPC | 082442946146 |
|---|---|
| Manufacturer | Tikka |
| Manufacturer Part Number | JRTXRSV370 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 23.7" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 49 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 7.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Safety | Lever Action |
| Shipping Weight | 11.4 |
| Sights | No |





