
Rossi 2RP631CLOK RP63 Small Frame 357 Mag/38 Special +P 6rd 3″ Tungsten Cerakote Stainless Steel Barrel, Matte Black Cylinder, Tungsten Cerakote Stainless Steel Frame, Black LOK Grip
April 3, 2026
PMC 9SFX SFx 9mmLuger 124gr StarFire Hollow Point 50 Per Box/20 Case
April 3, 2026WTHBY MLC01N7MMBR2B LIVE WILD CARBN 7MM BC 20+2
$3,099.00
WTHBY MLC01N7MMBR2B LIVE WILD CARBN 7MM BC 20+2
1 in stock
Mark V Live Wild Carbon built in collaboration with Remi Warren, the Live Wild Carbon takes everything hunters loved about the original Live Wild rifle and elevates it even further. Designed for those who go deeper, climb higher and hunt harder, this rifle is built on the legendary Mark V action and features a BSF carbon fiber barrel for reduced weight and improved heat dispersion. Its paired with a precision-engineered Peak 44 carbon fiber stock for maximum strength and minimal weight. Includes 2″ Accubrake ST.
| UPC | 747115459469 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | MLC01N7MMBR2B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 3 + 1 |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 6.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 8.2 |
| Sights | No Sights |





