“Sig Sauer 8900948 P320 Sig P320 9mm Luger PVD Black Stainless Steel Optic Ready Slide XRAY3 Suppressor Sights Compatible With ROMEO1 PRO ROMEO2” has been added to your cart. View cart

STEINER P SERIES 30MM MSR MOUNT
October 17, 2025
STEINER T SRS CNTLVR 34MM 40MM HGT
October 17, 2025CMC Triggers 75521 Match Precision Compatible w/Glock 19 Gen3-4 9mm Luger 4.01″ Black DLC Stainless Steel Fluted/Match Grade/Threaded Barrel
$189.00
CMC Triggers 75521 Match Precision Compatible w/Glock 19 Gen3-4 9mm Luger 4.01″ Black DLC Stainless Steel Fluted/Match Grade/Threaded Barrel
4 in stock
SKU: TSW|49501
Category: Handgun Barrels
CMC’s Match Precision Barrel is constructed of pre-hardened 416R premium grade stainless steel with 6 grooves and is rifled cut. The drop-in barrel is fluted, bead blasted for a satin finish, and has a SAAMI match grade chamber. Compatible with Glock 19 Gen 3&4 models, has a black DLC finish with hBN (Hexagonal Boron Nitride) bore and chamber. It is threaded with 1/2×28 tpi threads.
| UPC | 859464006444 |
|---|---|
| Manufacturer | CMC Triggers |
| Manufacturer Part Number | 75521 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.01" |
| Model | Match Precision |
| Product Type | Handgun |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 0.36 |
| Style | Drop-In |





