“TacFire BAR9MM16BN AR Barrel 9mm NATO 16″ Black Nitride Finish 4150 Chrome Moly Vanadium Steel Material with Threading & 1:10″ Twist for AR-15” has been added to your cart. View cart

BAD ENHANCED MAG RELEASE FDE
April 20, 2026
CHRISTENSEN EVOKE 7MM MAG 22″ MOBL
April 20, 2026CMMG BBL 300BLK 8″ 4140CM SBN
$181.84
CMMG BBL 300BLK 8″ 4140CM SBN
4 in stock
SKU: TSW|3193
Category: AR Barrels
Perfect for building your custom AR15 upper group. Comes with properly installed M4 barrel extension. All barrel sub-assemblies are properly headspaced. ALL NFA RULES APPLY
| UPC | 815835016283 |
|---|---|
| Manufacturer | CMMG |
| Manufacturer Part Number | 30D810A |
| Barrel Length | 8" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Length | 8" |
| Model | Barrel Sub-Assembly |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |







