
Wilson Combat TRPC300BBLCA Protector Carbine *CA Compliant 300 Blackout 16.25″ 10+1 Black Hard Coat Anodized Rec Black Fixed Magpul MOE Carbine Stock Black Strike Ind. Featureless Grip Right Hand
April 20, 2026
FIERCE FCRXP300WSM20BF CB RIVLXP 300WSM 20 BLKF
April 20, 2026FIERCE FCRXP7SAUM22MM CB RVLXP 7MMSM 22 3 MBTR
$2,699.00
FIERCE FCRXP7SAUM22MM CB RVLXP 7MMSM 22 3 MBTR
1 in stock
The CT RIVAL XP is the ideal choice for hardcore hunters that prefer a carbon fiber barrel and Titanium actions. This rifle features the deadly C3 Carbon technology and high level performance. We have loaded this lightweight rifle with high-end components and features. The CT Rival XP has added an adjustable comb stock design AND Dropbox Magazine. CARBON RIVAL XP FEATURES: TITANIUM Fierce Dual-Lug action, 70 degree bolt throw, unobstructed bolt cycle when shooting with an oversized scope, Precision cut raceways tightest machined tolerances for accuracy and lock up, 2-Position Safety, Trigger Tech adjustable Primary ProCurve, Drop Box Magazine, Fierce C3 Carbon Fiber barrel, Matrix finish, Match grade, hand lapped barrel liner, Radial Titanium muzzle brake included, 1/2 MOA Accuracy Guarantee, C3 Carbon Rival stock, Vertical palm swell pistol grip, high negative comb cheekpiece WITH ADJUSTABLE COMB, Integral pic rail for bipod attachment, Solid carbon bedding system.
| UPC | 853418916810 |
|---|---|
| Manufacturer | Fierce Firearms |
| Manufacturer Part Number | FCRXP7SAUM22MM |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm SAUM |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8.5" |
| Safety | Two-Position |





