
CMMG 33BFA0C-AB Banshee MK3 8.6Blackout 16.10″ Black Armor Cerakote Receiver for AR-Platform
May 17, 2026
RUGER 10/22 22LR 18.5″ 10RD SR BLK
May 18, 2026LWRCI REPRMKIIR6.5CKF22SC REPR 6.5CRD 22″ FDE
$4,371.16
LWRCI REPRMKIIR6.5CKF22SC REPR 6.5CRD 22″ FDE
1 in stock
The LWRCI Rapid Engagement Precision Rifle is a full-spectrum weapon system designed to put devastating rounds on target in a variety of real world applications. Starting with the patented LWRCI short-stroke gas piston operating system the REPR MKII offers reliability, easy maintenance and optimal accuracy. The REPR MKII is built for high performance and comes fully loaded with custom rifle extras like a 22″ Black Nitride treated LWRCI heavy barrel; Monoforge upper receiver with integrated rail base; Geissele SSA-E 2-stage Precision Trigger; Magpul PRS adjustable premium stock and LWRCI Ultra Brake 4 Port Enhanced muzzle brake.
| UPC | 850050325581 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer Part Number | REPRMKIIR65CKF22SC |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Length | 46.2 |
| Number of Magazines | 1 20 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 11.3 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Selector Switch |
| Shipping Weight | 15.9 |
| Sights | Iron |
| Sights Type | Fixed Sights |





