
Seekins Precision 0011710295-F Havak PH3 300 PRC 22″ Black Fluted Threaded Barrel, Black Picatinny Rail Steel Receiver, Adj Cheek Riser Urban Shadow Camo Synthetic Stock
April 6, 2026
CHRIS 801-01349-00 MESA FFT 25CRD 20″BB/GR/T
April 6, 2026LWRCI REPRMKIIR6.5TGF22SC REPR 6.5CRD 22″ TUNG
$4,371.00
LWRCI REPRMKIIR6.5TGF22SC REPR 6.5CRD 22″ TUNG
3 in stock
The LWRCI Rapid Engagement Precision Rifle is a full-spectrum weapon system designed to put devastating rounds on target in a variety of real world applications. Starting with the patented LWRCI short-stroke gas piston operating system the REPR MKII offers reliability, easy maintenance and optimal accuracy. The REPR MKII is built for high performance and comes fully loaded with custom rifle extras like a 22″ Black Nitride treated LWRCI heavy barrel; Monoforge upper receiver with integrated rail base; Geissele SSA-E 2-stage Precision Trigger; Magpul PRS adjustable premium stock and LWRCI Ultra Brake 4 Port Enhanced muzzle brake.
| UPC | 850050325611 |
|---|---|
| Manufacturer | LWRC |
| Manufacturer Part Number | REPRMKIIR65TGF22SC |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 20 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Selector Switch |
| Sights | LWRCI Skirmish Back-Up Iron Sights |





