
MAXIM MD9 CARBINE 9MM 16″ 33RD BLK
March 10, 2026
HENRY MARE’S LEG 22WMR 12.9″ BL PSTL
March 10, 2026ROCK ISLAND STK150 9MM 4″ 17RD BLK
$410.51
ROCK ISLAND STK150 9MM 4″ 17RD BLK
2 in stock
Meet the STK150: a 9MM semi-automatic pistol with a 4″ barrel, ergonomic design, and lightweight build for personal defense and recreational shooting
| UPC | 4806015566113 |
|---|---|
| Manufacturer | Armscor/Rock Island Armory |
| Manufacturer Part Number | 56611 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Model | STK150 |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 2.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Shipping Weight | 3.95 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |







