“Sig Sauer 8900445 P320 9mm Luger 4.30″ Threaded Black Nitron for Sig P320 XCompact Subcompact No Loaded Chamber Indicator” has been added to your cart. View cart

TAC SOL XRING 10/22 TD BBL MATTE BLK
April 8, 2026
MAG HEXMAG CARBON FIBER 5.56 30RD
April 8, 2026SIG THREADED BARREL FOR P226 9MM
$219.05
SIG THREADED BARREL FOR P226 9MM
16 in stock
SKU: RSR|SGBBL-226-9-T
Category: Handgun Barrels
Upgrade or replace the barrel on your P226 with this original SIG SAUER part. The threaded barrel is chambered in 9mm and allows you to attach a suppressor or other muzzle device. A knurled thread cap protects the end when no device is attached. SIG SAUER factory replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability. Thread pitch: 13.5 x 1LH
| UPC | 798681299201 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-226-9-T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.90" |
| Model | P226 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Style | Factory Replacement |
| Thread Pattern | 13.5×1 LH |





