“Sig Sauer 8900948 P320 Sig P320 9mm Luger PVD Black Stainless Steel Optic Ready Slide XRAY3 Suppressor Sights Compatible With ROMEO1 PRO ROMEO2” has been added to your cart. View cart

HI-PT 995P 9MM 13.25 10RD CT BLK BRC
March 17, 2026
Midwest Industries MIAKALPHAQR6 AK Alpha Black 6061 Aluminum AK-47/AK-74 6.00″ Long
March 17, 2026SIG THREADED BARREL FOR P229 9MM
$219.05
SIG THREADED BARREL FOR P229 9MM
8 in stock
SKU: RSR|SGBBL-229-1-9-T
Category: Handgun Barrels
Replacement barrel for the E2 Grip style SIG SAUER P229, chambered in 9MM, 3.9″ long. Each barrel is specially heat-treated for toughness and durability.
| UPC | 798681466887 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-229-1-9-T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.90" |
| Model | P229 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |





