“Rival Arms RA-RA20G301D Precision V1 Drop-In Barrel 9mm Luger 3.41″ Stainless PVD Finish 416R Stainless Steel Material for Glock 43, 43X” has been added to your cart. View cart

Warne 7911M Lite Bipod Skyline Matte Black Quick Detach Picatinny
June 12, 2025
Rival Arms RA-RA20H101A Precision V1 Black PVD Spiral Fluted Stainless Steel for Springfield Hellcat
June 12, 2025True Precision Inc TPG43BXTBL 9mm Fits Glock 43 3.90″ 416R Stainless Steel
$180.49
True Precision Inc TPG43BXTBL 9mm Fits Glock 43 3.90″ 416R Stainless Steel
5 in stock
SKU: TSW|163216
Category: Glock Barrels
TRUE barrels deliver unmatched accuracy, combining advanced cuts, chamfers, and feed ramp designed to outperform OEM standards and to ensure reliable feeding of all types of ammunition designs. The proprietary stainless steel broach cut rifling underscores the commitment to those who demand only the best. The TRUE barrel stands as the definitive Glock 43 upgrade
| UPC | 719104534556 |
|---|---|
| Manufacturer | True Precision |
| Manufacturer Part Number | TPG43BXTBL |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.90" |
| Model | Glock |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Sights | No |
| Style | Threaded |





