You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart

CVA CASCADE XT 22LR ODG/TNG 18″ TB
May 27, 2026
TIKKA T3X 7MAG 22″ SS/LAM 3+1 TB
May 27, 2026BERGARA TERRAIN WILDERNESS 6.5CR GRAY#
$1,149.00
BERGARA TERRAIN WILDERNESS 6.5CR GRAY#
18 in stock
| UPC | 043125015221 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | B14S652 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 50.5 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. AICS |
| Package Height | 2.9 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 11.4 |





