
Weatherby OC1MB2026RGG Orion Compact 20 Gauge 2 Shot 26″ Matte Blued Over/Under Vent Rib Barrel, Matte Blued Steel Receiver, Fixed w/Prince of Whales Grip Walnut Stock
June 9, 2025
Browning 036001299 X-Bolt 2 Hunter Full Size 6.8 Western 3+1 24″ Matte Blued Sporter Barrel, Matte Blued Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Satin Checkered Walnut Stock
June 9, 2025Bergara Rifles BPBA17300 300 Win Mag 26″ Contoured Stainless Steel
$1,249.99
Bergara Rifles BPBA17300 300 Win Mag 26″ Contoured Stainless Steel
2 in stock
| UPC | 043125173006 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPBA17-300 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RECEIVER |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Length | 26" |
| Model | Premier Series |
| Package Height | 3.7 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | Accessory-Actions |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 8.5 |





