
Bergara Rifles B14SM519CF B-14 Ridge Carbon Wilderness 6.5 PRC 2+1 24″ Carbon Fiber Wrapped Barrel, Gray Cerakote Steel Receiver, SoftTouch Woodland Camo Fixed American Style Stock, Right Hand
June 9, 2025
Browning 011735304 Maxus II Hunter Full Size 12 Gauge Semi-Auto 3″ 4+1 28″ Matte Blued Vent Rib Barrel, Matte Black Aluminum Receiver, Adj Shim Grade I Turkish Walnut Wood Stock
June 9, 2025Bergara Rifles BPBA34300WM 300 Win Mag 24″ Contoured Carbon Fiber
$1,649.99
Bergara Rifles BPBA34300WM 300 Win Mag 24″ Contoured Carbon Fiber
1 in stock
| UPC | 043125030088 |
|---|---|
| Manufacturer | Bergara |
| Manufacturer Part Number | BPBA34-300WM |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RECEIVER |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | .300 Winchester Magnum |
| Length | 24" |
| Model | Premier Series |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 10.25 |
| Product Type | Accessory-Actions |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 6.7 |





