
B&T Firearms SD-145821 Stille 8.6 223/338 Lapua Mag 1.75″ Black Titanium/Inconel 1.375″x24
May 18, 2026
Rio Ammunition WT2075 Wing & Target 20Gauge 2.75″ 7/8oz 7.5Shot 25 Per Box/10 Case
May 18, 2026Christensen Arms 801-15016-01 Evoke Mossy Oak 7mm Rem Mag 3+1 22″ Flat Dark Earth Cerakote Threaded Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Drilled & Tapped Receiver, Picatinny Rail Forend, Mossy Oak Bottoml
$998.99
Christensen Arms 801-15016-01 Evoke Mossy Oak 7mm Rem Mag 3+1 22″ Flat Dark Earth Cerakote Threaded Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Drilled & Tapped Receiver, Picatinny Rail Forend, Mossy Oak Bottoml
4 in stock
The Evoke Mossy Oak features a button-rifled, stainless steel, threaded barrel; adjustable TriggerTech trigger; removable RFR muzzle brake, Cerakote finish; drilled & tapped, integrated Picatinny rail on the forend; removable six-port RFR muzzle brake and polymer stock.
| UPC | 840290529443 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | 801-15016-01 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 |
| Model | Evoke |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Shipping Weight | 0.0 |





