
Bond Arms Roughneck Derringer .380 ACP 2rd Capacity 2.5″ Barrel
April 26, 2026
PPU Standard Rifle Ammunition .300 AAC Blackout 125 gr FMJ 1340 fps 20/ct
April 26, 2026Christensen Arms 801-15037-02 Evoke Hunter 7mm BC 4+1 16.25″ Black Cerakote Threaded Barrel, Receiver & Forend w/Picatinny Rail, Brush Camo Fixed Synthetic Stock
$998.99
Christensen Arms 801-15037-02 Evoke Hunter 7mm BC 4+1 16.25″ Black Cerakote Threaded Barrel, Receiver & Forend w/Picatinny Rail, Brush Camo Fixed Synthetic Stock
1 in stock
The Evoke Hunter features a button-rifled, stainless steel, threaded barrel; adjustable TriggerTech trigger; removable RFR muzzle brake, Cerakote finish; integrated Picatinny rail on the receiver and forend; removable six-port RFR muzzle brake and polymer stock.
| UPC | 840290529238 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | 801-15037-02 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | 7mm BC |
| Capacity | 4 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Shipping Weight | 0.0 |





