
Magnum Research BAR4296BC Desert Eagle 429 DE 6″ Brushed Chrome Stainless Steel, Fits Desert Eagle Mark XIX
April 7, 2026
CHRISTENSEN ARMS RL FFT 28NOS BRNZ DUNE 22″
April 7, 2026CHRISTENSEN ARMS MPR 6.5CR CHASSIS BLK 22″ MB
$2,199.99
CHRISTENSEN ARMS MPR 6.5CR CHASSIS BLK 22″ MB
2 in stock
| UPC | 810651029165 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | 801-03002-00 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 + 1 |
| Length | 48 |
| Number of Magazines | 1 5 rd. |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-8" |
| Shipping Weight | 10.55 |
| Sights | Integrated Base |





