You cannot add that amount to the cart — we have 2 in stock and you already have 2 in your cart. View cart

SAVAGE ARMS AXIS 2 7MM08 BL/GRN PKG LH
March 19, 2026
CHRISTENSEN ARMS RIDGELINE FFT TI 300WIN 22″
March 19, 2026CHRISTENSEN ARMS RIDGELINE FFT 7MAG CB/GY LH
$1,999.99
CHRISTENSEN ARMS RIDGELINE FFT 7MAG CB/GY LH
2 in stock
| UPC | 696528091349 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | 8010617600 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | 7 mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 48 |
| Package Height | 4.0 |
| Package Width | 9.5 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:9" |
| Safety | Two-Position |
| Shipping Weight | 7.6 |





