
Dead Air DA211 Front Cap R-Series 45 Cal Fits Stainless Steel Black Nitride
May 12, 2026
SEEKINS PRECISION ELEMENT HNTR 308WIN WDLND 20″
May 12, 2026CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CRBN TBHL 26″
$5,499.99
CHRISTENSEN ARMS SUMMIT TI 7MAG CRBN TBHL 26″
1 in stock
| UPC | 810651025921 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | CA10269-315325 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 26" |
| Caliber/Gauge | 7mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Length | 54 |
| Package Height | 5.5 |
| Package Width | 14.0 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9" |
| Shipping Weight | 21.8 |





