
BERETTA LTT 1301 BLACKOUT 12/18.5
April 27, 2026
TISAS 1911A1 TC 45ACP 4.25 7RD BLK
April 27, 2026CHRISTENSEN EVOKE HNTR 6.5CM 20″ GRN
$998.99
CHRISTENSEN EVOKE HNTR 6.5CM 20″ GRN
2 in stock
The Evoke takes Christensen Arms quality and makes it accessible without compromise. Its ergonomic stock is lightweight and balanced for all-day comfort, while the precision-machined receiver and stainless-steel barrel deliver guaranteed sub-MOA accuracy. The barrel is free-floating, hand-lapped, and threaded for brakes or suppressor ready for any hunt. From whitetail stands to open-country mule deer, the Evoke offers the premium features you want, backed by Christensen Arms reliability, without the premium price tag. All hunt. No compromise.
| UPC | 840290529214 |
|---|---|
| Manufacturer | CHRISTENSEN ARMS |
| Manufacturer Part Number | 801-15024-01 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 4 |
| Model | Evoke |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:8" |





