
CVA CASCADE XT 65CM BLK/ODG 22″ LH
March 28, 2026
CVA SCOUT XP 400LEG BLK/SYN 20″ TB
March 28, 2026CVA CASCADE VRMT 6.5CM HIGHLANDER
$849.00
CVA CASCADE VRMT 6.5CM HIGHLANDER
4 in stock
| UPC | 043125001972 |
|---|---|
| Manufacturer | Connecticut Valley Arms / CVA |
| Manufacturer Part Number | CR4059 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 10 + 1 |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Two-Position |





