
Mossberg 28065 Patriot Super Bantam 243 Win Caliber with 5+1 Capacity, 20″ Fluted Barrel, Blued Metal Finish & TrueTimber Strata Synthetic Stock Right Hand (Youth) Includes 3-9x40mm Scope
December 18, 2025
Browning 039008211 BAR MK4 Hunter 243 Win 4+1 22″ Matte Blued Fluted Barrel, Matte Blued Aluminum Alloy Drilled & Tapped Receiver, Grade II Turkish Walnut Adj Shim Stock
December 18, 2025Federal H4136 Game-Shok High Brass 410Gauge 3″ 11/16oz 6Shot 25 Per Box/10 Case
$24.83
Federal H4136 Game-Shok High Brass 410Gauge 3″ 11/16oz 6Shot 25 Per Box/10 Case
232 in stock
Woods or fields. Fur or feathers. Federal Hi-Brass Game Loads have you covered. They are carefully crafted and packed with features that provide reliable, effective performance on a variety of upland game.
| Caliber/Gauge | 410 Bore 3" |
|---|---|
| Cost per Round | 0.99 |
| Grains | #6 |
| Length | 3" |
| Manufacturer | Federal Ammunition |
| Manufacturer Part Number | H4136 |
| Model | Game Load |
| Product Type | Lead |
| Shipping Weight | 1.4688 |
| Shot Size | #6 |
| Shot Weight | .6875 oz |
| Units per Box | 25 |
| UPC | 029465008574 |





