
TruGlo TG13HP1PC TFX Pro Black | Green Tritium & Fiber Optic Orange Outline Front Sight Green Tritium & Fiber Optic Rear Sight
March 30, 2026
TruGlo TG231G2 Tritium Green Tritium Front & Rear/Black Nitride Fortress Frame, Compatible w/Most Glock Except MOS 45 ACP/10mm Auto, Front Post/Rear Dovetail Mount
March 30, 2026Kimber Mfg, Inc 3000233 Camp Guard 10mm Auto 8+1 5″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Serrated Stainless Steel Slide, Satin Silver Stainless Steel Frame w/Beavertail, Rosewood Grip
$1,263.24
Kimber Mfg, Inc 3000233 Camp Guard 10mm Auto 8+1 5″ Stainless Match Grade Barrel, Matte Black Serrated Stainless Steel Slide, Satin Silver Stainless Steel Frame w/Beavertail, Rosewood Grip
1 in stock
Designed in collaboration with RMEF for use in the backcountry, the Camp Guard 10 is a comfortable-to-carry handgun that combines sought-after personal defense features with the stopping power required for the largest of predators. Kimber is a proud sponsor of RMEF.
| UPC | 669278302331 |
|---|---|
| Manufacturer | Kimber |
| Manufacturer Part Number | 3000233 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 10mm |
| Capacity | 8 + 1 |
| Model | Camp Guard |
| Number of Magazines | 1 8 rd. |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 10.0 |
| Product Type | 1911 |
| Rate of Twist | 1-in-16" |
| Safety | Beavertail |
| Shipping Weight | 4.15 |
| Sights | Fixed Novak-Style Sights |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Serrated |
| Units per Box | 1 |





