
Taurus 2-85621VZ19 856 Small 38 Special 6 Shot 2″ Matte Black Carbon Steel Barrel, Cylinder & Frame, Brown VZ Cyclone Grip, Transfer Bar Safety, Exposed Hammer
May 5, 2026
ATHLON 213059 MIDAS HMR 4-24X50 30MM APLR-H2
May 5, 2026KRISS KV90-3PAP00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 ALPINE
$1,379.99
KRISS KV90-3PAP00 VECTOR SDP G3 9MM 5.5 ALPINE
2 in stock
The KRISS Vector SDP Gen3 SDP is the ideal choice for personal protection and home defense. The upper and lower housings have been completely redesigned for customizability and increased hand support. The SDP is fed with full size Glock magazines, ensuring seamless interchangeability for users familiar with Glock-style mag. The KRISS Vector ambidextrous reversible magazine release; M-LOK handguard is designed to replace the lower and side Picatinny rails; rear end Picatinny rail stock mount; interchangeable AR15/M16 pistol grip and 4-Pin tool less disassembly. Includes magazine, cleaning kit, cable lock and manual.
| UPC | 810172121829 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV903PAP00 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 5.50" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 40 + 1 |
| Model | Vector SDP |
| Number of Magazines | 1 |
| Product Type | Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Ambidextrous Safety Lever |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| Sights Type | FLIP UP SIGHTS |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |





