
CANIK METE MC9 PRIME 9MM BK 17+1 MO1
May 27, 2026
MAGPUL PMAG 20 LR/SR GEN M3 7.62 MCT
May 27, 2026KRISS USA VECTOR SDP G2 9MM 5.5″ ALP #
$1,269.99
KRISS USA VECTOR SDP G2 9MM 5.5″ ALP #
4 in stock
| UPC | 810237023037 |
|---|---|
| Manufacturer | Kriss TDI |
| Manufacturer Part Number | KV90-PAP20 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 31.5 |
| Model | Vector SDP |
| Number of Magazines | 1 |
| Package Height | 3.8 |
| Package Width | 11.7 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 11.0 |
| Sights | Flip Up Sights |
| Sights Type | FLIP UP SIGHTS |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |





