“Faxon Firearms 10A863C16NGQ Big Gunner 8.6 Blackout 16″ Target Crown Steel Salt Bath Nitride 4150 Steel Barrel Fits AR10” has been added to your cart. View cart

Rugged Suppressors RU3 Universal 3 Lug Mount 1/2×28 Thread
March 18, 2026
Advanced Technology A5102240 Military Buffer Tube Assembly AR-15 Black Anodized Aluminum
March 18, 2026Q HONEY BADGER BBL ASMBLY 300 BLK 7″
$515.00
Q HONEY BADGER BBL ASMBLY 300 BLK 7″
27 in stock
SKU: RSR|Q-BARREL-HB-300-7
Category: AR Barrels
The Honey Badger’s stainless steel barrel features an adjustable gas block, 25 degree tapered muzzle, and is compatible with mil-spec AR receivers.
| UPC | 850000857315 |
|---|---|
| Manufacturer | Q LLC |
| Manufacturer Part Number | BARREL-HB-300-7 |
| Barrel Length | 7" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Length | 7" |
| Model | 7" 300BLK |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:5" |
| Shipping Weight | 0.95 |





