
Larue Tactical LT1555620MLOK LT15 MLOK 5.56 30+1 20″ Stealth Barrel Black Right Hand
April 20, 2026
HM DEFENSE HM50B2-50BMG-TU GEN2 50BMG 29.25 10R
April 20, 2026Rock River Arms BT91850 LAR-BT9G CAR A4 9mm Luger 16″ Black Threaded Barrel, Black Aluminum Receiver, RRA 6 Position Tactical Carbine Black Polymer Stock, Black Hogue Rubber Grip, Right Hand
$1,055.60
Rock River Arms BT91850 LAR-BT9G CAR A4 9mm Luger 16″ Black Threaded Barrel, Black Aluminum Receiver, RRA 6 Position Tactical Carbine Black Polymer Stock, Black Hogue Rubber Grip, Right Hand
1 in stock
The LAR-BT9G is a 16″ 9mm rifle with a polymer drop-in handgaurd, featuring an Glock mag compatiblity.
| UPC | 842834125203 |
|---|---|
| Manufacturer | Rock River Arms |
| Manufacturer Part Number | BT91850 |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Safety Selector Switch |





