May 14, 2026Rosco Manufacturing BL-16-HB-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 16″ Nitride 4150 CMV Barrel
Rosco Manufacturing BL-16-HB-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 16″ Nitride 4150 CMV Barrel
4 in stock
|---|---|
| Manufacturer | ROSCO MANUFACTURING |
| Manufacturer Part Number | BL-16-HB-556-7-C |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 16" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |