
BAD BATTELARMS THMPR 9MM MD BLK
May 20, 2026
LEUP MARK 5HD 7-35X56 PR2-MIL
May 20, 2026SIG 357SIG CONV BARREL FOR P229
$170.95
SIG 357SIG CONV BARREL FOR P229
5 in stock
SKU: RSR|SGBBL-229-357
Category: Handgun Barrels
Replacement barrel for SIG SAUER P229, chambered in .357SIG. 3.9″ long. Will also fit a .40 AUTO P229 with no additional parts. SIG SAUER factory replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability.
| UPC | 798681214631 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-229-357 |
| Barrel Length | 3.9" |
| Caliber/Gauge | .357 Sig |
| Length | 3.90" |
| Model | P229 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:16" |
| Style | Factory Replacement |





