“Magnum Research BAR506CH Replacement Barrel 50 AE Fits Desert Eagle Mark XIX 6″ Color Case Hardened Steel” has been added to your cart. View cart

SIG AMMO 45ACP 200GR JHP 20/200
May 29, 2026
H-SUN EPS GLD ENCL PSTL 6MOA
May 29, 2026SIG THREADED BARREL FOR P938 9MM
$219.05
SIG THREADED BARREL FOR P938 9MM
9 in stock
SKU: RSR|SGBBL-938-9-T
Category: Handgun Barrels
Upgrade or replace the barrel on your P938 with this original SIG SAUER part. The threaded barrel is chambered in 9mm and allows you to attach a suppressor or other muzzle device. A knurled thread cap protects the end when no device is attached. SIG SAUER factory replacement pistol barrels are specially heat-treated for toughness and durability. Thread pitch: .5×28 TPI
| UPC | 798681465002 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer |
| Manufacturer Part Number | BBL-938-9-T |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.20" |
| Model | P938 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |





