
SHIELD SMS2-8MOA-GLASS GLASS MINI 2 8MOA
April 2, 2026
SIG SAUER ROMEO-X PRO ENCLOSED CD FDE
April 2, 2026Sig Sauer Electro-Optics SOJ3M011 Juliet3-Micro Magnifier Flat Dark Earth 3x 22 mm 90 Degree Push Button Flip-to-side Mount
$194.55
Sig Sauer Electro-Optics SOJ3M011 Juliet3-Micro Magnifier Flat Dark Earth 3x 22 mm 90 Degree Push Button Flip-to-side Mount
12 in stock
Micro size with macro features. Introducing the JULIET3-MICRO Magnifier. This ultra-compact and lightweight magnifier feature an aircraft-grade CNC aluminum housing and durable, dependable IPX-7 waterproof and fog-proof performance. With its high-performance Dielectric coated prism, the JULIET3-MICRO Magnifier provides excellent light transmission giving you complete clarity when you need it most.
| UPC | 798681653546 |
|---|---|
| Manufacturer | Sig Sauer Electro-Optics |
| Manufacturer Part Number | SOJ3M011 |
| Eye Relief | 2.48" |
| Length | 3.19" |
| Magnification | 3x |
| Mount | Quick Detach |
| Objective Size | 22mm |
| Optic Coating | SpectraCoat |
| Package Height | 3.5 |
| Package Width | 4.5 |
| Power | 3X |
| Product Type | Accessory-Lasers and Sights |
| Shipping Weight | 1.14 |





