
Midwest Industries AK Alpha Series Krink M-LOK Handguard Black
May 20, 2026
Radian Weapons R0388 A-DAC 15 Lower Receiver Gray, Fully Ambi Controls, Talon 45/90 Safety, Ext. Bolt Catch, Left-Side Mag Release, Right-Side Bolt Release, Enhanced Takedown Pins
May 20, 2026SilencerCo Threaded Barrel for S&W M&P 9mm Luger 1/2×28 4.9″ Black
$143.65
SilencerCo Threaded Barrel for S&W M&P 9mm Luger 1/2×28 4.9″ Black
20 in stock
All pistol suppressors require a threaded pistol barrel. SilencerCo noticed a market need for high quality pistol barrels and we stepped in to offer them. Holding to the same commitment to quality as all of our products the threaded barrels are tough enough to hold up under the harshest conditions. Made of 416R stainless steel and finished in black nitride (some models remain stainless). For use with a pistol silencer you will also need a piston.
SilencerCo threaded barrels come with a Thread Protector.
S&W M&P — 9MM 1/2″–28 (AC2023) | 4.9″ length
| UPC | 816413020531 |
|---|---|
| Manufacturer | Silencer Co |
| Manufacturer Part Number | AC2023 |
| Barrel Length | 4.75'' |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 4.75" |
| Model | M&P |
| Package Height | 1.3 |
| Package Width | 1.3 |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Shipping Weight | 0.305 |
| Style | Threaded |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |





