
Nobel Sport Heavy Game Shotshells 20 ga 2-3/4″ 1 oz 1250 fps #7.5 25/ct
April 13, 2026
Nobel Sport Heavy Game High Velocity Shotshell 20ga 2-3/4″ 1oz 1330 fps #7.5 25/ct
April 13, 2026SilencerCo Threaded Barrel for Sig P320 9mm Luger 1/2×28 5.46″ Black
$143.65
SilencerCo Threaded Barrel for Sig P320 9mm Luger 1/2×28 5.46″ Black
6 in stock
All pistol suppressors require a threaded pistol barrel. SilencerCo noticed a market need for high quality pistol barrels and we stepped in to offer them. Holding to the same commitment to quality as all of our products the threaded barrels are tough enough to hold up under the harshest conditions. Made of 416R stainless steel and finished in black nitride (some models remain stainless). For use with a pistol silencer you will also need a piston.
SilencerCo threaded barrels come with a Thread Protector.
| UPC | 816413024058 |
|---|---|
| Manufacturer | Silencer Co |
| Manufacturer Part Number | AC2413 |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 5.46" |
| Model | Sig |
| Package Height | 1.5 |
| Package Width | 1.2 |
| Product Type | Accessory-Barrels |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 0.366 |
| Style | Threaded |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |





