5 in stock
Includes: Stern Defense 15 inch M-LOK rail(Barrel nut, bolts etc.) Stern Defense 16.1 inch 45acp barrel. SD CB45 COMPENSATOR BREAK. Stern Defense assembled upper receiver 45 with dust cover and forward assist. Stern Defense SD BU45 Glock cut bolt. SD CH1 enhanced charging handle.
| UPC | 850001176064 |
|---|---|
| Manufacturer | STERN DEFENSE |
| Manufacturer Part Number | 015SD15INCHMOD5MLOK161 |
| Action | .45 ACP |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 16.10" |
| Caliber/Gauge | .45 ACP |
| Rate of Twist | 1:16" |