
Fuqua Precision Machining DACH30SSBLK Dirty Dachshund 30Cal 1.60″ Black 17-4 Stainless Steel 1.375″x24
May 29, 2026
Supernova PMSN22LRR Red Tracer Non-Corrosive 22 LR 40 gr Lead Round Nose 50 Per Box/ 100 Cs
May 29, 2026Swampfox Optics THK14241GB Tomahawk II Black 1-4x24mm 30mm Tube BDC Green Reticle
$239.00
Swampfox Optics THK14241GB Tomahawk II Black 1-4x24mm 30mm Tube BDC Green Reticle
12 in stock
Tomahawk II exemplifies the next generation of Swampfox Second Focal Plane (SFP) LPVOs. Continuing the legacy of our original riflescope, Tomahawk II features increased optical performance, offering an expansive eye box, wide field of view, and unmatched clarity.
| UPC | 889157002460 |
|---|---|
| Manufacturer | Swamp Fox |
| Manufacturer Part Number | THK14241GB |
| Adjustable Parallax | 100 yds |
| Eye Relief | 3.10'' |
| Length | 9.57" |
| Magnification | 1-4x |
| Objective Size | 24mm |
| Optic Coating | Fully Multi-Coated/Anti-Fog/Hydrophobic |
| Reticle | BDC Green |





