“SHADOW SYST MTCH THRD BLK BRL FOR MR-L & DR” has been added to your cart. View cart

Federal AE45N1 American Eagle IRT 45ACP 230gr Total Metal Jacket 50 Per Box/20 Case
May 12, 2026
TRUE PREC SLIDE P365XL RMS CUT CPR
May 12, 2026TRUE PREC P365XL BBL 9MM TIN TB
$189.99
TRUE PREC P365XL BBL 9MM TIN TB
5 in stock
SKU: RSR|TRUTP-P365XLB-XTG
Category: Handgun Barrels
True Precision is located just outside of Atlanta, GA and was started by some highly skilled individuals who had not only a passion for developing the highest quality aftermarket parts but who also had access to high quality US made materials. True Precision breathes their motto of Personal Defense first into all the parts they develop and design. All parts are engineered, machined and finished from the ground up right here in the USA by Americans and in partnership with American companies.
| UPC | 719104537960 |
|---|---|
| Manufacturer | True Precision |
| Manufacturer Part Number | TP-P365XLB-XTG |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 3.70" |
| Model | Sig |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" RH |
| Sights | No |





