
Warne MEG1932BLK Magazine Extension made of 6061-T6 Aluminum with Hardcoat Anodized Black Finish for Glock 19, 23 Magazines (Adds 3rds 9mm Luger, 2rds 40 S&W)
April 3, 2026
Weatherby MLW01N240WR6B Mark V Live Wild 240 Wthby Mag 4+1 24″ Carbon Gray Cerakote Fluted Threaded Barrel, Drilled & Tapped Steel Receiver, Fixed Black & Gray Accents Polymer Stock, Right Hand
April 3, 2026Weatherby Vanguard Black Hills 7mm Rem 5+1 24″ Threaded Barrel
$756.92
Weatherby Vanguard Black Hills 7mm Rem 5+1 24″ Threaded Barrel
2 in stock
Inspired by the rugged beauty of the Black Hills, this Vanguard is built to thrive in any environment. Designed for accuracy and control, its ergonomic stock offers a comfortable, natural feel and a stable platform for consistent precision. The weather-resistant construction ensures reliability, even in the harshest conditions. The Black Hills edition features a Peak 44 Monte Carlo stock with a raised comb, Picatinny Rail and an Arca/Pic Adapter on the forend; cold hammer forged barrel; adjustable trigger and an M16 style extractor.
| UPC | 747115459940 |
|---|---|
| Manufacturer | Weatherby |
| Manufacturer Part Number | VBS7MMRR6B |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | RIFLE |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber/Gauge | 7 mm Remington Magnum |
| Capacity | 3 + 1 |
| Package Height | 2.7 |
| Package Width | 6.6 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1-in-9.5" |
| Safety | 3 Position |
| Shipping Weight | 9.4 |





