
Grand Power 810091156155 SP9A3G Stribog 9mm Luger 30+1 8″ Black Threaded Barrel, M-LOK Handguard, Flat Dark Earth Cerakote Aluminum/Polymer Receiver w/Picatinny Rail, FDE Polymer Grip, Ambidextrous
May 18, 2026
Wilson Combat EDC X9 2.0 9mm Luger 18+1 5″ Barrel, Black Cherry G10 Grip
May 18, 2026Wilson Combat 2EDCXCP9A EDC X9 2.0 9mm Luger 15+1 4″ Stainless Fluted Barrel, Armor-Tuff Stainless Steel Tri-Top Cut Slide, Combat-Tuff Aluminum Frame w/Beavertail, Black Polymer Grip
$3,703.00
Wilson Combat 2EDCXCP9A EDC X9 2.0 9mm Luger 15+1 4″ Stainless Fluted Barrel, Armor-Tuff Stainless Steel Tri-Top Cut Slide, Combat-Tuff Aluminum Frame w/Beavertail, Black Polymer Grip
2 in stock
Launched in 2016, the EDC X9 merging the timeless design of the 1911 with the features that modern shooters demand. The EDC X9 2.0, which builds upon the foundation of its predecessor, featuring upgrades that deliver performance and reliability. Includes two 15rd magazines.
| UPC | 810129406726 |
|---|---|
| Manufacturer | Wilson Combat |
| Manufacturer Part Number | 2EDCXCP9A |
| Action | Single Action |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 15 + 1 |
| Number of Magazines | 2 15 rd. |
| Package Height | 3.0 |
| Package Width | 10.9 |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Safety | Ambidextrous |
| Shipping Weight | 5.0 |
| Sights | Battlesight/ FO Front Sight |
| Sights Type | Adjustable Sights |
| Slide Description | Tri-Top Cut |





