
Sellier & Bellot SB68B Rifle 6.8mmRemSPC 110gr Plastic Tip Special 20 Per Box/30 Case
May 29, 2026
Winchester Repeating Arms 512251292 SXP Black Shadow 12 Gauge 28″ 4+1 3.5″ Matte Black Rec/Barrel Matte Black Fixed Textured Grip Paneled Stock Right Hand (Full Size) Includes 3 Invectcor-Plus Chokes
May 29, 2026ZASTAVA ZP92762CTR ZPAP92 762 RFL 16.5
$1,570.99
ZASTAVA ZP92762CTR ZPAP92 762 RFL 16.5
7 in stock
The ZPAP92 is loaded with features that include a dimpled 1.5mm receiver, bulged trunnion, chrome lined cold hammer forged barrel, hinged top cover, krink-style rear sight, dual aperture front sight and a bolt hold-open notch on the selector. This model features quad rail, top rail, buffer tube adaptor, 16.50″ barrel w/pinned & welded muzzle extension foregrip, Magpul CTR stock and a welded barrel extension.
| UPC | 685757098861 |
|---|---|
| Manufacturer | Zastava Arms |
| Manufacturer Part Number | ZP92762CTR |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.5" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Length | 37.2000 |
| Model | ZPAP92 |
| Product Type | AK |
| Rate of Twist | 1:9.5" |
| Safety | Yes |
| Sights | Post Front/Krinkov Style Rear |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |





