April 22, 2026Faxon Firearms 15A58M16NHQ Duty Series 5.56 NATO 16″ Black Nitride 4150 CMV Barrel
Faxon Firearms 15A58M16NHQ Duty Series 5.56 NATO 16″ Black Nitride 4150 CMV Barrel
6 in stock
|---|---|
| Manufacturer | FAXON FIREARMS |
| Manufacturer Part Number | 15A58M16NHQ |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 16" |
| Rate of Twist | 1:8" |