“Rival Arms RA20G203E Precision V1 Drop-In Barrel 9mm Luger 4.02″ Gold PVD Finish 416R Stainless Steel Material for Glock 19 Gen5” has been added to your cart. View cart

SILENCERCO BRAVO FRONT CAP .223CAL BLACK
May 8, 2026
GILBOA DBR SNAKE COUPLER DUAL MAG
May 8, 2026SILENCERCO THREADED BARREL GLOCK 17 1/2×28
$143.65
SILENCERCO THREADED BARREL GLOCK 17 1/2×28
2 in stock
SKU: ORI|68978
Category: Glock Barrels
The Glock 17 compatible threaded barrel from Silencer Co is a 4.48 inch replacement barrel made from 416R stainless steel. This barrel features a black finish along with a 1/2″ x 28 RH thread pattern.
| UPC | 817272012002 |
|---|---|
| Manufacturer | Silencer Co |
| Manufacturer Part Number | AC864 |
| Barrel Length | 5" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Length | 5" |
| Model | 17 |
| Package Height | 1.5 |
| Package Width | 1.2 |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Shipping Weight | 0.30000000000000004 |
| Style | Threaded |
| Thread Pattern | 1/2"x28 |





