
AM DEF UIC MOD 1 5.56 14.5″ 30RD BRZ
April 1, 2026
FED SHRTY SS 12GA 1.75″ RFLD 10/100
April 1, 2026SHDW DR920L ELITE 9MM 5.31″ BLK 17RD
$999.00
SHDW DR920L ELITE 9MM 5.31″ BLK 17RD
4 in stock
The DR920L gives you the edge when accuracy and speed matter. Built on their time-tested DR full-sized frame, the DR920L adds a full sight radius 5.3″ barrel for best-in-class accuracy and control during rapid fire. The long slide configuration soaks up recoil making it their fastest, uncompensated design.
| UPC | 810120310367 |
|---|---|
| Manufacturer | Shadow Systems |
| Manufacturer Part Number | SS-2028 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | Pistol |
| Barrel Length | 5.31" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Length | 7.63 |
| Model | DR920L |
| Number of Magazines | 2 17 rd. |
| Package Height | 3.3 |
| Package Width | 8.9 |
| Product Type | Striker Fired |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Safety | Trigger Safety |
| Shipping Weight | 3.05 |
| Sights | FS: Green Tritium RS:Black |
| Sights Type | Night Sights |
| Units per Box | 1 |





