“LBE Unlimited BAR145M AR-15 Replacement Barrel 5.56x45mm NATO 14.50″ Cold Hammer Forged, Threaded, Black Nitride, Fits AR-15” has been added to your cart. View cart

Bushnell 10×25 A1 Cilantro Green Roof Prism EXO FMC Box 5L
May 26, 2026
AK-47 7.62X39 30RD STEEL MAG KOREAN MADE
May 26, 2026Rosco Manufacturing BL-125-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 12.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
$154.80
Rosco Manufacturing BL-125-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 12.50″ Nitride 4150 CMV Barrel
11 in stock
SKU: TSW|179459
Category: AR Barrels
This 12.5″ Rosco barrel is designed to bridge the gap between SBR-Pistol and/ or RECCE platforms and delivers amazing precision performance for its compact size. It is the perfect addition for the person attempting to create the ultimate intermediate patrol platform.
| UPC | 181969500036 |
|---|---|
| Manufacturer | ROSCO MANUFACTURING |
| Manufacturer Part Number | BL-125-M4-556-7-C |
| Barrel Length | 12.5" |
| Caliber/Gauge | .223 REM/5.56 NATO |
| Length | 12.50" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |





